ekonomisti 2008
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekonomikas vēsture

+5
agnese
anneliite
Klavs.Ozolins
Fiore
Mākslīgais intelekts
9 posters

Lapa 1 no 2 1, 2  Next

Go down

Ekonomikas vēsture Empty Ekonomikas vēsture

Post  Mākslīgais intelekts Sestdiena Novembris 14, 2009 7:06 am

Kā jums veicas ar ekonomikas vēstures mājasdarbiem? Tā kā man angļu valoda nav tā spēcīgākā tad man tas prasa ārkārtīgi daudz laika un tāpat nespēju visu līdz galam izprast... Kā jūs viņus pildat - kādus tulkotājus izmantojat, kādai informācijai visvairāk pievēršat uzmanību angļu tekstā, jo man liekas nereāli iztulkot un saprast pilnīgi visu.
palīdziet kāds lūdzu. Sniedziet vismaz kādu padomu, ieteikumu no kā īsti sākt citādāk man nav nodots gandrīz neviens mājasdarbs, jo nespēju laicīgi tikt galā ar tekstu... Crying or Very sad
Mākslīgais intelekts
Mākslīgais intelekts

Number of posts : 6
Join date : 13.11.09
Age : 36

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Am?lija Sestdiena Novembris 14, 2009 7:15 am

Pavisam godīgi pateikšu - man palīdz māsa. Tulkojam abas uz pusēm. Teikumi ir sarežģīti, terminoloģija sveša. Nu grūti.
Iesaku tulkot pa diognāli. Nevajag katru vārdu iztulkot. Ja nesaproti, lasi tālāk, iespējams galvenā domā arī bez tā vārdiņa ir saprotama.

Vēl zinu biedrus, kuri nes paziņām tulkot par attiecīgu samaksu.

Am?lija
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Fiore Sestdiena Novembris 14, 2009 7:57 am

tulkot visu, tiešām, ir baigi ilgi. es arī tulkoju pa "diagonāli". jo sanāk, ka nav nepieciešama tik detalizēta informācija tam kopsavilkumam, jo lpp skaits taču ir ierobežots (~3) .
varbūt pievērs uzmanību rindkopu sākumam un beigām - kur tiek nosaukts tieši kāds fakts(, bet tālāk to tikai apraksta). un tad to arī ieraksti kopsavilkumā. Smile
Fiore
Fiore

Number of posts : 21
Join date : 04.11.09
Age : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Mākslīgais intelekts Sestdiena Novembris 14, 2009 8:01 am

Es it kā tā jau mēģinu, bet beigās, tai latviešu tekstā man sanāk tāds savārstījums, ka kauns pat tādu nodot Embarassed
Mākslīgais intelekts
Mākslīgais intelekts

Number of posts : 6
Join date : 13.11.09
Age : 36

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Fiore Sestdiena Novembris 14, 2009 8:38 am

hm. pat nezinu , ko ieteikt. es izmantoju visādus ievada vārdus, piem., X periodā Y valstī notika a,b,c, kas ietekmēja d,e,f. pakoriģē to kopsavilkumu, kad uzrakstīsi ta pamatu. izmanto vārdus "pirmkārt, otrkārt..." utml.
labāk jau tādu nodot nekā neko Wink
Fiore
Fiore

Number of posts : 21
Join date : 04.11.09
Age : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Am?lija Sestdiena Novembris 14, 2009 9:09 am

ka kauns pat tādu nodot

Un tā ir vienīgā atšķirība starp tevi un citiem Very Happy Citiem, vienkārši nav kauna nodot savārstījumus lol!
Nekaunies. Nodod tādu, kāds ir. Un vai tiešām, domājat, ka kāds šo visu baigi lasa? rendeer

Am?lija
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Mākslīgais intelekts Sestdiena Novembris 14, 2009 9:18 am

Gan jau ka saņemtos konspektus viņa izlases kārtībā lasa, jo man jau liekas nereāli izlasīt tādu daudzumu darbu, kas satur vienādu informāciju... Lai gan neko jau nevar zināt Very Happy
Veiksmi mājasdarba pildīšanā - vēl jau divas naktis priekšā, lai visu piebeigtu Wink
Mākslīgais intelekts
Mākslīgais intelekts

Number of posts : 6
Join date : 13.11.09
Age : 36

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Fiore Sestdiena Novembris 14, 2009 10:42 am

viņai ir 2 palīdzes =] bet protams, ka nelasa, bet pārskata.

paldies, Tev arī vēlu veiksmi Wink
Fiore
Fiore

Number of posts : 21
Join date : 04.11.09
Age : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Klavs.Ozolins Ceturtdiena Novembris 19, 2009 1:51 am

Runājot par tiem bezgalīgajiem tekstiem, ko Šumilo mums bez žēlastības iesmērā, ir jau vēl viens veids, kā tikt galā ar to visu, ja reiz negribas vai nav tās varēšanas zubrīt visu:
vienkārši var darīt tā, ka izlasa un iztulko pirmo lapu, vidējo lapu un pēdējo lapu, tad jau sanāks kaut kāda doma un sajēga par sarežģīto teksta kluci, nemaz to visu neizfiltrējot kārtīgi Twisted Evil
vienīgi tas nepalīdz, ja auditorijā ir jāatbild uz jautājumiem Sad

P.S. Kurš ar sajūsmu gaida nākošo pirmdienu ar German guest lecturer, kuram cerams nebūs jauks Bavārijas akcents!? Very Happy
Klavs.Ozolins
Klavs.Ozolins

Number of posts : 5
Join date : 04.11.09
Age : 34
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Mākslīgais intelekts Ceturtdiena Novembris 19, 2009 2:37 am

Jācer, ka šim vieslektoram ar dikciju viss būs ok, jo tas kā iepriekšējais šļupstēja bija vnk neciešami Very Happy
Mākslīgais intelekts
Mākslīgais intelekts

Number of posts : 6
Join date : 13.11.09
Age : 36

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Klavs.Ozolins Ceturtdiena Novembris 19, 2009 7:33 am

Uhh. Un vēl jau būtu interesanti, ja viņš tik tiešām stāstīs kaut ko, kas būtu saistīts ar mums pasniedzamo priekšmetu. Pēdējo reizi, kad pārbaudīju mums šo fīču sauc par ekonomikas vēsturi, nevis mūsdienu ekonomikas kaut kādu tur attīstību, kam varētu piedēvēt Īslandes vieslektora samudžināto atreferējumu par situāciju ellē ratā Āzijā. bom
It kā jau būtu loģiski, jo pēc tā, ko Šumilo mums lasa, tad nu esam pietuvinājušies tam, kad rodas Vācijas bundesrepublika un fon Bismarkonkulis tur ņemas:D
Bet ko nu tur zīlēt....
Klavs.Ozolins
Klavs.Ozolins

Number of posts : 5
Join date : 04.11.09
Age : 34
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  anneliite Ceturtdiena Novembris 19, 2009 10:42 am

vnk ienīstu šo priekšmetu Mad

anneliite

Number of posts : 5
Join date : 04.11.09

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Klavs.Ozolins Ceturtdiena Novembris 19, 2009 11:39 am

anneliite rakstīja:vnk ienīstu šo priekšmetu Mad

He, he, he.
Es varētu teikt, ka vispār nesaprotu, kamdēļ šeit mācos, kur aiziet nauda, kura ietek LU kontā, taču tā būtu lieka mutes virināšana[drīzāk pirkstu kustināšana]...
Bet esam jau dieeeezgan bezspēcīgi kaut kā izmainīšanā.


Starp citu ir diezgan pozitīvi, ka šamā mūs dzenā un liek kaut ko lasīt, arī citās valodās, jo, piemēram, tāds priekšmets, kā Finanšu teorija ir vienkārši pilnīgākā beztēma - lai arī materiāls ir noderīgs, bet kāda ellē ratā ir jēga no tā, ka viņš mums atreferē savus slaidus pa vidu iepīdams kādu jociņu Question
Klavs.Ozolins
Klavs.Ozolins

Number of posts : 5
Join date : 04.11.09
Age : 34
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  agnese Ceturtdiena Novembris 19, 2009 12:25 pm

piekrītu Klāvam, ka tādā ziņā ekonomikas vēsturē vismaz beidzot parādās patiesais studentu darbs. bet gribu piebilst, ka ar tādu attieksmi (par to kamdēļ šeit mācos) nekad jau nekur nekas nebūs labi. pirmkārt ir jāgrib kaut ko uzzināt, un tad tikai jānāk uz universitāti, nevis jāatnāk un tad jāgaida - ko Tu man pasniedzēj spēj dot!
gribētos maz liet vairāk interesi no kursa biedriem sagaidīt. man piemēram tas viss liekas tik inčīgi. jā dažreiz parauj besis, bet nu tomēr - viss ir tikai tik garlaicīgs, cik garlaicīgi Tu uz to skaties!
Klavs.Ozolins rakstīja:
anneliite rakstīja:vnk ienīstu šo priekšmetu Mad

He, he, he.
Es varētu teikt, ka vispār nesaprotu, kamdēļ šeit mācos, kur aiziet nauda, kura ietek LU kontā, taču tā būtu lieka mutes virināšana[drīzāk pirkstu kustināšana]...
Bet esam jau dieeeezgan bezspēcīgi kaut kā izmainīšanā.


Starp citu ir diezgan pozitīvi, ka šamā mūs dzenā un liek kaut ko lasīt, arī citās valodās, jo, piemēram, tāds priekšmets, kā Finanšu teorija ir vienkārši pilnīgākā beztēma - lai arī materiāls ir noderīgs, bet kāda ellē ratā ir jēga no tā, ka viņš mums atreferē savus slaidus pa vidu iepīdams kādu jociņu Question
[i]
agnese
agnese

Number of posts : 13
Join date : 18.11.09
Age : 33
Dzīvesvieta : Ādaži

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Admin Pirmdiena Novembris 23, 2009 5:29 am

Veseliigai kritikai jaabuut. Nu nav muusu Lu tas labaakais liimenis. Dazhu pasniedzeeju prasiibas pret sevi ir smiekliigas. Jo aktiivaak iebildiisim, jo labaakas kvalitaates produktu sanjemsim.

Pret Shumilo man pretenziju nav. Man ir prieks kaut par to vien, ka redzu dziivu aarvalstu profesoru. Hilmars Hilmarsons gan runaaja saprotamaak kaa vaacu profesors. Jeb pareizaak - ma nav tik laba valodas baaze, lai saprastu vaacu profesoru. Taa kaa pats vien vainiigs.

Admin
Admin

Number of posts : 49
Join date : 04.11.09

https://ekonomisti2008.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Klavs.Ozolins Pirmdiena Novembris 23, 2009 6:22 am

Uhh. Protams, bija jauki, kad mūs apciemoja un ar savām domām padalījās profesors no Vācijas, kurš ir visvisādus interesantus dzīves piedāvātos procesus izdzīvojis, pārdzīvojis un izanalizējis...
Valoda onkulim Vīkam[ja pareizi saklausīju] bija ļoti laba. Tiešām klausīties viņu bija kā lasīt grāmatu --> zināja visu par visu. Very Happy
Vienīgi tagad jāsāk štukot, ko likt iekšā tajā kopsavilkumā, jo, pieļauju, ka ierobežotā laika, vai vēl kāda cita iemesla dēļ, profesors zibensātrumā pārbrauca pāri tādām diezgan smagām un ekonomikas sistēmu kardināli mainošām tēmām, kuras Šumilo un viņas karogneses notetikti vēlēsies redzēt mūsu darbos... Embarassed
Un tad atkal pēc ātrajām stāsta beigām, profesors ļoti iedziļinājās skurpulozā jautājumu iztirzājumā....
A ko darīt?
Klavs.Ozolins
Klavs.Ozolins

Number of posts : 5
Join date : 04.11.09
Age : 34
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Kik? Ceturtdiena Novembris 26, 2009 3:08 am

Vai kāds, kurš lekcijā saņēma bukletus nevarētu šeit pareizi uzrakstīt vācu profesora vārdu, uzvārdu, lai gūglē var atrast kaut ko par viņu? PLZ! Smile

Kik?
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Fiore Ceturtdiena Novembris 26, 2009 3:53 am

bukletiņa man nav, bet vārdu zinu -> Dr. Hanss - Georgs Vīks ( Hans – Georg Wieck ) Wink
Fiore
Fiore

Number of posts : 21
Join date : 04.11.09
Age : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  agnese Sestdiena Decembris 05, 2009 9:48 am

gribēju pateikt par normansa deivisa grāmatu ekonomikas vēsture - īpaši neuztraucieties, ka nevar palasīt, es pie viņas tiku un nodaļa par 2. pasaules karu ir tikai sīki aprakstīta, kurš kuru sakāvis, nekādu ekonomisko, pat politisko, kas ietekmētu ekonomisko aspektu tur nav pieminēti!
agnese
agnese

Number of posts : 13
Join date : 18.11.09
Age : 33
Dzīvesvieta : Ādaži

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Admin Otrdiena Decembris 08, 2009 4:31 am

Es esmu pilnīgs losis vai kā. It kā uz lekcijām esmu gājis un pat sekojis līdzi visam, kas notiek.
Bet mani apstulbināja vakardienas teksts par to, ka mums viss šis būs jāzin uz 21 datumu.
Viņa taču neko nekad nav sacījusi par otro kontroldarbu. Tad ko, sanāk, ka būs otrs kontroldarbs??? Shocked

Admin
Admin

Number of posts : 49
Join date : 04.11.09

https://ekonomisti2008.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  angel Otrdiena Decembris 08, 2009 6:47 am

Sanāk, ka 21 decembrī būs eksāmens, nevis kd... daudzi tā saprata... varbūt labāk viņai uzrakstīt un paprasīt??
angel
angel

Number of posts : 13
Join date : 04.11.09

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Fiore Otrdiena Decembris 08, 2009 7:42 am

jā, mums jau 21.decembrī būs eksāmens ekonomikas vēsturē study
Fiore
Fiore

Number of posts : 21
Join date : 04.11.09
Age : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  agnese Otrdiena Decembris 08, 2009 12:22 pm

Fiore rakstīja:jā, mums jau 21.decembrī būs eksāmens ekonomikas vēsturē study

pirmās tēmas līdz starpeksāmenam nebūs jāzina, vai ne? būt tikai sākot no kapitālisma, ja es pareizi saprotu?
agnese
agnese

Number of posts : 13
Join date : 18.11.09
Age : 33
Dzīvesvieta : Ādaži

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  agnese Otrdiena Decembris 08, 2009 12:28 pm

aa, un man radās vēl viens jautājums. par laika posmu 20.gs 30 gadi līdz mūsdienām mums pašiem jāmeklē materiāli, vai viņa vēl kaut ko dos, ko lasīt, gatavojoties eksāmenam?
agnese
agnese

Number of posts : 13
Join date : 18.11.09
Age : 33
Dzīvesvieta : Ādaži

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Fiore Otrdiena Decembris 08, 2009 1:46 pm

pajautāju pirmdien-> prof. Šumilo teica, ka eksāmenā būs pilnīgi visas tēmas, arī tās, kuras apskatījām pirms starpeksāmena =//

un par tiem materiāliem nesapratu, droši vien, ka būs pašiem kaut kas jāmeklē, lai sagatavotos eksāmenam. Rolling Eyes
Fiore
Fiore

Number of posts : 21
Join date : 04.11.09
Age : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Ekonomikas vēsture Empty Re: Ekonomikas vēsture

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 1 no 2 1, 2  Next

Atpakaļ uz augšu

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā